Rodzaje włosów

 WŁOSY NATURALNE – SŁOWIAŃSKIE DZIEWICZE

Są  to zdecydowanie najlepsze jakościowo włosy. Prawdziwy luksus w dziedzinie przedłużania włosów.

Włosy słowiańskie dziewicze są dość trudno dostępne a co za tym idzie drogie, ale ich jakość jest nieporównywalnie wysoka w porównaniu z innymi gatunkami włosów. Mają bardzo długą żywotność i świetnie dopasowują się do naturalnych włosów. Są lekkie, dzięki czemu minimalnie obciążają żywe włosy. Przy dobrej pielęgnacji można je nosić nawet 2-3 lata, w międzyczasie jedynie podciągać oraz farbować odrosty. Włosy te są delikatne, jedwabiście miękkie i przyjemne w dotyku.

Włosy słowiańskie dziewicze można poddawać przeróżnym zabiegom stylizacyjnym, są odporne na farbowanie, rozjaśnianie, jak i modelowanie przy użyciu temperatury. Można z nimi robić praktycznie wszystko – zachowują się identycznie jak nasze własne włosy. Oczywiście należy pamiętać, że są to włosy martwe, zatem wszystkie zabiegi muszą być wykonywane możliwie najdelikatniej, i po każdej ingerencji należy je regenerować intensywnie nawilżającymi szamponami i maskami.

Włosy słowiańskie pochodzą przeważnie od młodych dziewczynek, zatem są w kolorach naturalnych – nie są farbowane ani poddawane żadnym zabiegom chemicznym. Nie plączą się i nie kołtunią jak niestety często dzieje się z tańszymi włosami. Włosy te sama przygotowuje pod konkretna metodę przedłużania oraz koloryzuje jeśli jest taka potrzeba. W związku z tym czas oczekiwania od momentu wpłaty zaliczki wynosi nawet do 7 dni.

Włosy słowiańskie to najwyższa półka wśród przedłużeń, dają najpiękniejszy, najbardziej naturalny efekt, zapewniając jednocześnie niesamowity komfort w użytkowaniu. Można idealnie dopasować strukturę włosa jak i kolor do włosów klientki.

 WŁOSY NATURALNE – EUROPEJSKIE

Drugimi pod względem jakości są włosy europejskie.

Włosy o delikatnie falowanej strukturze, widać to szczególnie po myciu, kiedy są jeszcze wilgotne. Nie są tak miękkie i miłe w dotyku jak włosy słowiańskie, ale tez nie są tak grube i sztywne jak włosy azjatyckie czy indyjskie.

Pasemka włosów europejskich są dość lekkie, dzięki czemu nie obciążają mocno włosów i dobrze się komponują z żywymi włosami. Łatwo poddają się zabiegom stylizacyjnym, takim jak modelowanie, prostowanie, czy kręcenie na lokówkę. Należy jednak pamiętać że po każdym takim zabiegu wymagają intensywnej pielęgnacji.

 Włosy europejskie mają znacznie krótszą żywotność niż włosy słowiańskie. Odpowiednio pielęgnowane posłużą około 3ech do 6-ciu miesięcy. Nie należy stosować zabiegów chemicznych takich jak trwała ondulacja, trwała koloryzacja, możliwa lekka tonizacja koloru, szamponem koloryzującym bez amoniaku.

Jeśli chodzi o jakość tych włosów to jest duża różnica między kolorami jasnymi  i ciemnymi, pomimo że są to włosy jednego gatunku. Zawsze lepszej jakości są włosy w ciemnych odcieniach, co wynika z faktu że nie są tak silnie odbarwiane. Włosy europejskie w odcieniach blondu są rozjaśniane często z włosów całkiem ciemnych. W tym celu jest potrzeba stosowania bardzo silnych i agresywnych rozjaśniaczy, które negatywnie wpływają na ich jakość, a co za tym idzie na ich żywotność. Włosy europejskie ciemne można użytkować znacznie dłużej niż blondy i są od nich zdecydowanie mniej kłopotliwe w pielęgnacji.

Kiedy zamawiam takie włosy dla klientki to są one już przygotowane do założenia, tzn. mają już odpowiedni kolor i wykończenie, przystosowane do wybranej metody. Dzięki czemu czas oczekiwania na takie włosy jest o wiele krótszy, niż ma to miejsce w przypadku włosów słowiańskich.

UWAGA!!! Nie są to włosy dla osób które nie mogą poświecić dużo czasu na pielęgnacje włosów. Włosy te podczas przygotowywania w fabrykach poddawane są obróbce chemicznej, stąd konieczność bardzo intensywnej regeneracji i nawilżania.

Bardzo podobne pod względem jakości i żywotności są włosy rosyjskie. Różnica polega na tym że włosy rosyjskie są grubsze.

WŁOSY NATURALNE INDYJSKIE

Są to włosy mięsiste, grube i dość ciężkie. Można je użytkować kilka miesięcy, w zależności od koloru i pielęgnacji. Podobnie jak w przypadku włosów europejskich włosy ciemne są zawsze lepszej jakości.

Włosy te charakteryzują się stosunkowo niska ceną. Niestety są dużo grubsze i sztywniejsze niż nasze naturalne włosy. W rezultacie mogą nieznacznie odróżniać się od naszych włosów, szczególnie w dotyku.

Włosy indyjskie wymagają intensywnej regeneracji i szczegółowej pielęgnacji. Powłoka silikonowa, którą pokrywane są włosy zmywa się po 2-3 myciach, dlatego dobrze jest stosować podczas noszenia serum silikonowe, lub serum regenerujące, nabłyszczające i zamykające pootwierane łuski włosów.

Jeżeli ktoś lubi idealnie proste włosy będzie musiał do stylizacji używać prostownicy, gdyż ten gatunek włosa często ma tendencję do puszenia i skręcania po myciu. Nie ma jednak problemu z wyprostowaniem ich przy użyciu kosmetyków ochronnych, można je też nakręcić w ładne fale, również używając do tego celu specjalnych preparatów. Włosy trzeba regularnie wyczesywać, bardzo pilnować, by nie zaczęły się tworzyć kołtuny.

Indyjskie pasma są ciężkie, dlatego dobrze noszą się u kobiet, które mają grube, wytrzymałe i mocne włosy. Warto też zaznaczyć, że nawet przy najlepszym odżywianiu i regeneracji włosy będą bardziej szorstkie i odrobinę inne niż włosy żywe, jest to jednak koszt zakładania tańszych pasemek.

WŁOSY NATURALNE AZJATYCKIE

Włosy azjatyckie są najtrudniejsze do ładnego utrzymania, ale najtańsze. Jeśli ktoś chce je w kolorze blond to bardziej polecam równie tanie włosy syntetyczne. Kiedy są nowe są idealne, problemy zaczynają się po kilku umyciach.

 Ich struktura jest grubsza, po umyciu puszą się, są twardsze od włosów Polek i aby wyglądały ładnie należy im poświęcić dużo więcej pracy. Decydując się na przedłużanie i zagęszczanie tymi włosami powinno się znać ich właściwości.

Zawsze należy pamiętać, że płacimy za jakość włosów, które zakładamy, a ich cena jest odpowiednia do czasu użytkowania i wyglądu.

WŁOSY SYNTETYCZNE

Ostatnim typem włosów do przedłużania i zagęszczania są włosy syntetyczne.

Nie są to ścięte  z ludzkiej włosy, a jedynie syntetycznie wytworzone kosmyki imitujące włosy człowieka. Wykonane są zazwyczaj bardzo dobrze, najtańsze jednak nadmiernie się błyszczą, mają tzw. efekt lalki ( z ang. baby doll).

Pasemka są lekkie i bardzo fajnie się sprawdzają, jeżeli nie chce się zanadto obciążyć żywych włosów, są idealne jako przedłużenia na krótszy okres czasu lub jako noszone okazyjnie dopinki lub treski. Nie można ich farbować, nie mają łusek, pomiędzy które wsiąka barwnik podczas koloryzacji, jest to jedna z podstawowych różnic z włosami naturalnymi. Dobre jakościowo syntetyki można prostować, nie ma jednak zasadniczo takiej potrzeby, ponieważ włosy nie chłoną wilgoci i nie kręcą się.

Poprawnie myte, regularnie pielęgnowane i delikatnie wyczesywane są dobrą i tanią alternatywa dla osób, które z różnych powodów nie chcą nosić włosów pochodzenia naturalnego. 

 Jakość ich zawsze będzie odbiegać od włosów naturalnych.

 

Szkolenia

Szkolenia

Kurs przedłużania rzęs metodą 1:1 oraz kurs przedłużania rzęs  4 metodami!! Czytaj więcej

Nici PDO

Liftingujące nici PDO. Czytaj więcej

Mezoterapia igłowa

Nezoterapia igłowa

Zabieg polegający na wprowadzaniu substancji aktywnych bezpośrednio w głąb skóry. Czytaj więcej