Przykładowe zabiegi z naszej oferty:

 1. Mezoterapia igłowa koktajlem Dermaheal HSR
 2. Mezoterapia igłowa lub mikroigłowa z wykorzystaniem koktajlu Age Control Plus
 3. Mezoterapia czystym kwasem hialuronowym – mega nawilżanie od wewnątrz
 4. Lipoliza iniekcyjna
 5. Mezoterapia w walce z cellulitem

Więcej zabiegów z zakresu mezoterapii oraz ceny znajdują się w zakładce cennik> kosmetyka

Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w głąb skóry. Stosowane w tym celu substancje maja działanie silnie regenerujące i  rewitalizujące. Bardzo często stosuje się czysty kwas hialuronowy albo wieloskładnikowe roztwory tzw. koktajle.

Rodzaj i skład koktajlu dobierany jest w zależności od potrzeb pacjenta. Koktajle najczęściej zawierają witaminy, minerały, aminokwasy, peptydy biomimetyczne, koenzymy oraz kwas hialuronowy. Substancje te wstrzykuje się śródskórnie bardzo cienką igłą.

Mezoterapie można skutecznie  stosować w następujących problemach:

 • przeciw starzeniu się skóry
 • w procesie wysmuklania sylwetki
 • w walce z cellulitem
 • w walce z łysieniem

Zalety mezoterapii igłowej:

 • jest to zabieg bezpieczny i bezbolesny
 • może być łączona z innymi zabiegami kosmetologii estetycznej, takimi jak różnorodne peelingi czy  kwasy AHA i PHA.
 • dostarcza witaminy, minerały i aminokwasy bezpośrednio w głąb skóry, gdzie odżywiają i odmładzają z najwyższą skutecznością
 • stymuluje metabolizm, a także poprawia produkcje kolagenu i elastyny w skórze

Kto może poddać się zabiegowi mezoterapii?

Poleca się go zarówno osobom, które zauważyły u siebie pierwsze objawy starzenia się skóry, jak i tym, u których proces ten jest już bardziej zaawansowany.

Dlaczego mezoterapia igłowa jest tak skuteczna?

Skóra jest naturalną barierą ochronną naszego organizmu, granica jej przepuszczalności to cząsteczki mniejsze niż 3 kDa (kilo daltony). Dla przykładu najmniejsza wyizolowana cząsteczka kwasu hialuronowego ma wielkość 10 kDa. W związku z tym większość kremów, masek czy balsamów działa wyłącznie w warstwie rogowej naskórka, czyli bardzo płytko. Tego typu pielęgnacja jest bardzo istotna, jednakże nie ma ona wpływu na skórę właściwą a co za tym idzie nie wpływu na budowanie kolagenu, liftingowanie, odmładzanie ani rewitalizację.

Procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry zachodzą przede wszystkim w skórze właściwej. Mezoterapia igłowa działa na wszystkie możliwe aspekty starzenia się skóry po pierwsze wykorzystując mikroiniekcje wstrzykujemy substancje, których wraz z wiekiem narastający deficyt w skórze właściwej spowodował bruzdy, zmarszczki, zmianę  kolorytu skóry i wiotkość. Po drugie sam proces nakłucia podczas mezoterapii również nie jest obojętny w procesie odmłodzenia skóry. Nakłute miejsce organizm traktuje jako uszkodzone, następuje naturalny intensywny proces remodelingu i odbudowy tkanki skórnej, wzmocnienie naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu.

 

Wskazania do mezoterapi skóry twarzy:

 • zmarszczki płytkie i głębokie
 • utrata jędrności skóry
 • skóra odwodniona, przesuszona
 • skóra pozbawiona blasku, szara, wyglądająca na zmęczoną
 • siateczka zmarszczek w okolicach oczu
 • skóra wiotka, tracąca sprężystość i elastyczność
 • przygotowanie skóry do opalania lub poprawa jej wyglądu po kąpielach słonecznych
 • kondycjonowanie skóry po porodzie i  okresie karmienia
 • podtrzymywanie efektów zabiegów medycyny estetycznej – np. po podaniu wypełniaczy 
 • profilaktycznie – aby spowolnić procesy starzenia skóry i nadać jej ładniejszy wygląd.
 • sińce, worki pod oczami

 

 

PRZED ZABIEGIEM:

Dwa dni przed zabiegiem unikaj przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi np. aspiryny, ponieważ zwiększają ryzyko wystąpienia siniaczków. Jeśli Twoja skóra jest szczególnie podatna na zasinienia poinformuj o tym osobę wykonującą zabieg. Zwykle w takich sytuacjach zaleca się smarowanie skóry kilka dni przed zabiegiem maścią z witaminą K. Gdy masz skłonność do opryszczki, zarówno przed zabiegiem, jak i po zabiegu zażywaj Heviran.

 PRZEBIEG ZABIEGU:

Pierwszym etapem zabiegu jest  oczyszczenie skóry, a następnie miejscowe znieczulenie obszaru poddawanego zabiegowi (np. kremem Emla). Po upływie około 40 minut przystępuje się do podania preparatu.  Metoda wprowadzenia preparatu jest odpowiednio dobrana do jego rodzaju oraz celu jaki chcemy uzyskać

PO ZABIEGU:

Bezpośrednio po nim skóra jest zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Mogą być też widoczne drobne grudki, przypominające zatopione pod skórą kropelki wody. Wchłoną się one następnego dnia. Jeżeli po mezoterapii powstają ewentualne siniaczki , widać je zaraz po zabiegu.

Ponad to:

 • nie należy korzystać z kąpieli słonecznych lub solarium przez minimum 7 dni od zabiegu.
 • nie należy korzystać z sauny oraz łaźni suchej i parowej przez minimum 24 godziny od zabiegu
 • nie należy korzystać przez 14 dni z zabiegów z użyciem lasera, mikrodermabrazji itd.

Częstotliwość zabiegów

Już wykonanie jednego zabiegu powoduje dostarczenie skórze substancji, których skóra nigdy nie otrzymywała, powodując jej odbudowę i syntezę procesów naprawczych jednak celem komplementarnego uzupełnienia niedoborów zaleca się wykonanie pełnej serii zabiegów.

Najlepsze efekty są kiedy wykona się serię 4-5 zabiegów w odstępach co 2 lub 4 tygodnie - w zależności od rodzaju preparatu, który stosujemy. Następnie aby podtrzymać rezultaty, warto poddawać się zabiegom „przypominającym” raz na pół roku.

Zabieg mezoterapii igłowej można wykonać o każdej porze roku.

CENA: zależy od rodzaju preparatu i jego ilości. Więcej szczegółów w zakładce „cennik”.

 

PRZECIWWSKAZANIA

- alergia na którąkolwiek z substancji zawartych w preparacie
- ciąża i okres karmienia piersią
- czynne infekcje
- aktywna opryszczka
- choroby autoimmunologiczne
- skóra źle tolerująca iniekcje (bardzo płytko unaczyniona lub ze skłonnością do powstawania bliznowców)
- terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi

Mezoterapia okolic oczu:

Mezoterapia igłowa uważana jest za jedną z najskuteczniejszych metod rewitalizacji skóry wokół oczu. Stosuje się tutaj koktaile zawierające kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, wit. C i heksapeptydy. Bogata kombinacja substancji aktywnych jest w stanie poradzić sobie równocześnie z cieniami pod oczami , opuchlizną i zmarszczkami. Zabieg poprawia mikrokrażenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencje do gromadzenia się płynów wokół oczu, wygładza drobne zmarszczki i kurze łapki.                                               

Mezoterapia - NIE TYLKO NA TWARZ

Mezoterapia to technika, która stosowana jest na różnych partiach ciała. Poprzez iniekcje, preparaty mogą być podawane w skórę głowy, na brzuch, okolicę ramion, uda lub pośladki. Odpowiednio dobrany koktajl składników potrafi ujędrnić skórę, zniwelować cellulit, zadziałać wspomagająco w terapii łysienia.

Szkolenia

Szkolenia

Kurs przedłużania rzęs metodą 1:1 oraz kurs przedłużania rzęs  4 metodami!! Czytaj więcej

Nici PDO

Liftingujące nici PDO. Czytaj więcej

Mezoterapia igłowa

Nezoterapia igłowa

Zabieg polegający na wprowadzaniu substancji aktywnych bezpośrednio w głąb skóry. Czytaj więcej